Punkt Szkolny

Punkt Szkolny - Szkoła Minimalna - Co-Schooling.

Szkoła Minimalna to idea szkoły dążąca do ograniczenia wpływu formalizmów szkolnych, dzięki którym więcej czasu możemy przeznaczyć na pasje. Szkoła Minimalna nie oznacza minimalizmu w edukacji, a maksymalizm i dążenie do mistrzostwa w swoich pasjach. Gdzie wspiera się indywidualne zainteresowania.

Szkoła ma przestać być fabryką, a stać się ma świetlicą edukacyjną.

Gdy trafiłem pod tablicę w szkole systemowej, zobaczyłem to, co widziałem wcześniej we własnej drodze edukacyjnej.
Lęk ucznia przed ocenianiem oraz pogoń za oceną, nie związaną z rozwojem indywidualnych pasji.
W typowej szkole jest ogromne niezrozumienie "po co się uczymy?".

W Szkole Minimalnej chcę sprawić, aby na nowo rozkwitły pasje i ciekawość poznawcza. Aby u ucznia pojawiła się chęć zadawania setek pytań, tak jak jest to obecne u dziecka przedszkolnego, które nie szczędzi nam pytania "dlaczego?".

Aby zrozumieć intencje powstania Szkoły Minimalnej przeczytaj jeden mój wcześniejszy wpis O co chodzi w szkole?
Także bardzo pięknie idee Szkoły Minimalnej opisał portal mamaDu, gdzie wykuło się nowe pojęcie Co-Schooling, który zastąpi szkołę i edukację domową.